Umowa najmu lokalu mieszkalnego
- przygotowywaniem umów i załączników do umów dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów;
- kompleksową analizą już istniejących projektów umów;
- reprezentacją w czasie negocjowania umów najmu lokalu mieszkalnego;
- analizą umów już zawartych wraz z przedstawieniem dostępnych możliwości rozwiązania problemów, które pojawiły się w czasie wykonywania umowy;
- reprezentacją w sporach, które powstały na tle zawartych umów.
Umowa najmu lokalu mieszkalnego może dotyczyć zarówno wynajęcia całego domu, mieszkania, jak i pokoju. Zwykle zawierana jest na dłuższy czas, ale możliwe jest również zawarcie umowy najmu krótkoterminowego (np. wynajęcie pokoju w celach wypoczynkowych).
Jeśli jesteś wynajmującym, powinieneś zadbać, aby umowa gwarantowała Ci terminowe uzyskanie czynszu za wynajęcie lokalu. Ważne będzie dla Ciebie także to, żeby zawierała mechanizmy umożliwiające jej wcześniejsze rozwiązanie i odzyskanie lokalu w przypadku, w którym lokator będzie naruszał postanowienia umowy.
Jeśli jesteś najemcą, z Twojej perspektywy istotne będzie m.in. to, w jakim zakresie masz ponosić odpowiedzialność za naprawy lokalu, czy wynajmujący przewidział jakieś ograniczenia w sposobie korzystania z niego (np. zakaz wprowadzania zwierząt), jakie są zasady zwrotu kaucji, na jakich zasadach wynajmujący może podwyższyć Twój czynsz oraz jakie będą konsekwencje ewentualnych opóźnień w jego zapłacie.
Aby umówić się na spotkanie, skontaktuj się z nami telefonicznie – tel. 722 391 362
lub mailowo kancelaria@kancelariagolacki.pl.
Przed wizytą, prosimy o przygotowanie wszystkich dokumentów, które dotąd zgromadziłeś w związku ze sprawą.