usługi - klienci indywidualni

Warunki zabudowy (WZ)

Zajmujemy się:
  • analizą prawnych możliwości wydania decyzji o warunkach zabudowy w odniesieniu do konkretnej nieruchomości;
  • przygotowywaniem wniosków o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i reprezentacją klientów w całym postępowaniu administracyjnym przed urzędem gminy;
  • reprezentacją klientów w postępowaniach o przeniesienie decyzji o warunkach zabudowy na inną osobę.
Warunki zabudowy (WZ)

Kupiłeś działkę w obszarze, w którym nie uchwalono miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ? W takim przypadku, żeby móc wybudować na niej budynek lub wykonać inne prace budowlane, będziesz potrzebował decyzji o warunkach zabudowy.

 

W decyzji o warunkach zabudowy urząd gminy ustali jaki dokładnie budynek, w której części działki i na jakich zasadach możesz wybudować. Decyzja o warunkach zabudowy wydawana jest na rzecz konkretnej osoby, ale jeśli pojawi się taka potrzeba, istnieje możliwość przeniesienia wydanej decyzji na inną osobę. Częstą praktyką jest przenoszenie decyzji o warunkach zabudowy uzyskanej przez poprzedniego właściciela, który sprzedaje działkę, na jej nabywcę.

 

Co ważne, nie musisz być właścicielem nieruchomości, aby złożyć wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Jeżeli planujesz kupić nieruchomość, możesz złożyć wniosek jeszcze przed zawarciem umowy sprzedaży.

Aby umówić się na spotkanie, skontaktuj się z nami telefonicznie – tel. 722 391 362
lub mailowo kancelaria@kancelariagolacki.pl.

 

Przed wizytą, prosimy o przygotowanie wszystkich dokumentów, które dotąd zgromadziłeś w związku ze sprawą.