usługi - klienci indywidualni

Spory z uciążliwym sąsiadem

Zajmujemy się:
  • reprezentacją w sporach sąsiedzkich – zarówno w ramach pozasądowych metod rozwiązania sporu, jak i w postępowaniu przed sądem.
Spory z uciążliwym sąsiadem

Jako właściciel nieruchomości – gruntu, budynku czy mieszkania – masz prawo oczekiwać, by sąsiedzi nie zakłócali Twojego spokoju. Z drugiej strony, w typowych sytuacjach sąsiedzi najczęściej wskazują, że mają prawo do swobodnego korzystania ze swojej nieruchomości.

 

Prawo własności nie daje jednak uprawnienia do naruszenia praw innych osób. Dlatego w przypadku, gdy sąsiedzi naruszają Twój spokój, możesz domagać się, by zaprzestali swojego zachowania.

 

W najczęstszych przypadkach sąsiedzi zakłócają korzystanie z nieruchomości należących do innych osób poprzez łamanie ciszy nocnej, nadmierne hałasy czy też zapachy dochodzące z ich nieruchomości. Prawo nie chroni Cię jednak tylko w tych najbardziej typowych sytuacjach. Każde mniej typowe działanie sąsiadów, które utrudnia korzystanie z Twojej nieruchomości, również umożliwia podjęcie obrony Twoich praw. Przykładem mniej typowych działań zakłócających korzystanie z nieruchomości są m.in. postawienie budynku lub instalacji zakłócającej odbiór sygnału telewizyjnego, podniesienie terenu własnej nieruchomości tak, że woda spływa na sąsiednią działkę, czy też posadzenie drzew utrudniających dostęp słońca do sąsiedniej działki lub nadmiernie zasłaniających widok.

Aby umówić się na spotkanie, skontaktuj się z nami telefonicznie – tel. 722 391 362
lub mailowo kancelaria@kancelariagolacki.pl.

 

Przed wizytą, prosimy o przygotowanie wszystkich dokumentów, które dotąd zgromadziłeś w związku ze sprawą.