usługi - przedsiębiorcy

Tworzenie regulaminów i polityk na strony internetowe

Zajmujemy się:
  • przygotowywaniem polityk prywatności oraz regulaminów na strony internetowe, niezależnie od branży, w której działa dany przedsiębiorca;
  • analizą już obowiązujących polityk prywatności oraz regulaminów oraz opracowywaniem ich zmian;
  • udzielaniem porad prawnych, dotyczących wdrażania polityk prywatności oraz regulaminów na strony internetowe.
Tworzenie regulaminów i polityk na strony internetowe

Każda strona internetowa powinna posiadać odpowiednie regulaminy i polityki, aby była zgodna z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych czy ochrony praw konsumenta.

 

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, dla której została przygotowana konkretna strona internetowa, powinna się na niej znaleźć polityka prywatności, która będzie opisywać zasady przetwarzania danych osobowych użytkowników strony. Polityka powinna też w jasny i przejrzysty sposób informować użytkowników, kto jest administratorem ich danych i w jaki sposób te dane będą przetwarzane. W dokumencie tym powinna też znaleźć się informacja o sposobach wykorzystywania plików cookies. Strona powinna być tak zaprojektowana, by użytkownik przed rozpoczęciem korzystania mógł zapoznać się ze wszystkimi istotnymi informacjami, dotyczącymi przetwarzania jego danych.

 

W przypadku przedsiębiorców, prowadzących, na przykład, sklep internetowy lub świadczących usługi drogą elektroniczną, na stronie internetowej powinien znaleźć się regulamin. Regulamin jest w praktyce znaczącą częścią umowy, która łączy użytkownika serwisu internetowego z przedsiębiorcą. To w regulaminie powinny znaleźć się wszystkie istotne informacje dotyczące praw i obowiązków tak przedsiębiorcy, jak i użytkownika strony internetowej. W regulaminie przewidziane powinny być na przykład zasady korzystania z serwisu, polityka płatności oraz zwrotów, zasady reklamacji czy też odstąpienia od umowy. Regulamin powinien określać dane, które wymagane są od użytkownika serwisu, aby mógł skorzystać z usługi lub kupić produkt. Regulamin powinien być skrojony na miarę – napisany indywidualnie dla danej strony internetowej, z uwzględnieniem jej specyfiki oraz interesów przedsiębiorcy.

Aby umówić się na spotkanie, skontaktuj się z nami telefonicznie – tel. 722 391 362
lub mailowo kancelaria@kancelariagolacki.pl.

 

Przed wizytą, prosimy o przygotowanie wszystkich dokumentów, które dotąd zgromadziłeś w związku ze sprawą.